Ubytování

Kromě standardních možností, které znáte z České republiky, přibude jedna navíc: backpackery. Nejvíce se blíží našim hostelům. Najdete zde pokoje od jednolůžkových po velké pokoje, kde bude bydlet na jednom pokoji třeba i 10 lidí (jsou zde zvány jako „dormy“ či „share roomy“).

Jak vypadá backpacker?

Nečekejte, že najdete v pokoji cokoli navíc kromě povlečené postele s ložním prádlem. Žádné skříňky, stolečky či židle. Nic takového. Pokoje jsou zařízeny stylem, jak do pokoje narvat co nejvíce dvojpatrových postelí.

V každém backpackeru najdete společnou kuchyni se společnými lednicemi. Vše je postaveno na důvěře a společné kultuře. Pokud si po sobě neuklidíte, budete pak i vy nemít v čem a kde uvařit. Kuchyně se od sebe v jednotlivých backpackerech dost liší. V menších a rodinných jsou ve výrazně lepším stavu než v rychloubytovnách, kde se lidé točí denně. Obecně ale v kuchyních najdete vše potřebné.

Standardem je také pračka a sušička. Cena se pohybuje mezi 3-4 dolary za jednu činnost. Takže kompletní vyprání a usušení vás přijde na 6-8 dolarů.

Na každém backpackeru najdete také možnost připojit se k internetu. Bohužel budete za připojení tvrdě platit. Více na samostatné stránce věnované internetu na Novém Zélandu. Doporučuji hledat backpacker s internetem přes WiFi zdarma. Dost to pošetří náklady.

Další služby závisí backpacker od backpackeru. Někde vám půjčí filmy na DVD, jinde je internet zadarmo.

Check-in bývá od rána a check-out je v 10 ráno posledního dne. Budou po vás chtít vždy vratnou zálohu, která činí 20 dolarů na osobu.

V backpackerech potkáte především lidi ve věku 25-30. Všichni cestují, či se chystají, takže ideální doba k získání zkušeností starých mazáků. Nejdříve budete z otázky „Hi! Where are you from?“ nadšeni, až budete říkat stejný příběh, proč jste tady, jak dlouhu tu budete či co chcete vidět, popadesáté, tak vás to tolik bavit nebude.

Pomohl vám web? Děkujeme za podporu!