Rotorua

Městečko vzdálené od Aucklandu 245 km. Zde jsme strávili asi týden a myslím, že jsme během této doby stihli vidět vše podstatné. Rotorua leží v oblasti se silnou sopečnou činností a vy si to díky všude přítomnému smrádku síry uvědomujete na každém kroku.

Tak jako všude, pokud nevíte co a jak, je dobré si zajít do informačního centra, kde dostanete rady a můžete si zde koupit i lístky na mnoho atrakcí. Na to, co je možné podniknout v Rotorui, se můžete zeptat i v backpackeru, kde jste ubytovaní. Rádi vám poradí co, kde a jak.

Mezi místa, které jsme se rozhodli v Rotorui navštívit, bylo i muzeum, zde vás seznámí s historií samotné Rotorui, dané oblasti a s historií celého Nového Zélandu. V muzeu vás provede průvodce, který je zdarma, tedy pokud budete chtít. A protože v době, kdy jsme muzeum navštívili, tam nebylo mnoho návštěvníků, měli jsme paní průvodkyni jen pro sebe. Vstupenku do muzea jsme dostali v rámci zakoupení lístku na večeři s představením.

To je další věc, kterou byste neměli minout, tedy pokud se chcete seznámit s maorskou kulturou i jinak než jen pouze v muzeu. Na začátku samotného večera nám ukázali, jak se jídlo tradičně připravovalo a pak následovalo představení maorských tanců. Nezůstali jsme, ale jen u dívání, na konec se mohli dobrovolníci naučit základní kroky a koulení očima. Večeře byla typu „all you can eat“. Mohli jste ochutnat pečenou dýni a sladké brambory, které připravovali již domorodci. Jídlo bylo připravené tradičním způsobem i když s moderním vybavením. Z dalších typických jídel tu servírovali dýňovou polévku, mořské plody a jehněčí.  Naštěstí pro mě tu bylo i normální jídlo jako je kuře a brambor.

Kam dál? Město nese stejné jméno jako jeho jezero, okolo něhož je Kuirau Park s termálními jezírky a puklinami s vycházející párou. Samotné jezero pro nás bylo zajímavé hlavně tím, že je polovina jezera zbarvená do bíla. Což je způsobeno minerály rozpouštějícími se do vody. A i když by si člověk myslel, že díky tomu budou vody jezera chudé na ryby. Množství ptáků, které zde můžete vidět, nasvědčuje něčemu jinému.

Zašli jsme si tu i na mini golf. Nebyl to klasický mini golf, jak to znáte z České republiky, ale byl super.

Oblast okolo města je jako zrozená pro výlety na kole. My jsme si udělali výlet okolo jezer (Blue Lake až Tarawera lake a zpět). Kolo jsme si půjčili v backpackeru, kde jsme bydleli. Cena byla cca 15 NZD. Kola byla ve zvláštním stavu, ale jezdit se na nich dalo.  Kousek od našeho backpackeru byla i půjčovna, kde si můžete půjčit kolo myslím za 40 NZD ve skvělém stavu.

Na kole jsme si zajeli i do termálního parku Wai o Tapu.

Co jsme si nevyzkoušeli, byly bahenní koupele a koupele v jezírkách s teplou vodou. Později jsme si to vynahradili, když jsme navštívili Hot Water Beach.

Mapa

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

Počasí

[upprev]Podívejte se i na stránky dalších měst:

[/upprev]

Pomohl vám web? Děkujeme za podporu!