Northland

Bay of Islands

Východní část poloostrova lemují překrásné pláže s řadou malých ostrůvků, které taky daly oblasti název: Bay of Islands. Tato část je ale už hodně zkomercionalizována, buď jste na pláži s řadou dalších turistů či narazíte na značku soukromý pozemek.

My jsme si proto oblíbili severnější pláže s bílým pískem, kde naleznete více soukromí.

Hundertwasser záchodky

Nestává se často, aby největší atrakcí byly někde veřejné záchody. A ve vesničce Kawakawa tomu tak opravdu je. Po cestě směrem na sever si tak můžete odskočit a pokochat se v jednom.

Cape Reinga

Cape Reinga je nejsevernější maják Nového Zélandu, o nejsevernější bod ale nejde. Většina turistů, když se vydá na sever, dojede až sem. Odměnou jim pak bude nádherný maják s krásnými procházkami podél pláží a strmých úpatí.

Jde také o místo, kde se Tasmanovo moře vlévá do Tichého oceánu. Sám jsem předpokládal, že se „vlévá“ jenom na mapě. Ale ono se opravdu vlévá! Takže najednou uprostřed moře uvidíte vlny, jak obě masy pracují. Neopakovatelná podívaná.

Duny z písku

Jedním z největších lákadel, proč se vydat na sever, jsou písečné duny pod Cape Reingou. Pokud jste nikdy nebyli na poušti, tak zde se na jednu opravdovou dostanete. Kromě procházky po poušti si můžete půjčit za nekřesťanské peníze prkno a duny sjíždět.

My se snažili dostat až k moři a trochu se smočit. Ale přesně mezi pouští a mořem se nachází močál. Který sice nevypadá, ale je hustý a skoro nepropustný. My jsme museli naši snahu vzdát a špinaví se skrz poušť vrátit zpět.

90 Mile Beach

Jestli východu dominuje Bay of Islands, pak západnímu pobřeží jednoznačně 90 Mile Beach. Z dálky vypadá jako normální pláž. Díky povětrnostním podmínkám je ale velmi tvrdá, takže místo lidí je určena skoro výhradně pro auta. Ne všechna místa jsou ale ztvrdlá, takže po cestě narazíte na řadu vraků.

Vyrážet byste zde měli pouze s autem, které takovou cestu zvládne. Vhodné je mít pohon na všechny čtyři kola. Auta z půjčoven zde mají povětšinou vstup v podmínkách zakázán. Jezdí zde také spousta autobusů, jejichž řidiči přesně ví, kudy jet.
[upprev]Seznam míst, které musíte vidět:

[/upprev]

Pomohl vám web? Děkujeme za podporu!