Internet

Řekli byste si vyspělá země, s internetem nebude potíž, bude na každém rohu. To jsem si také myslel. Jelikož je Nový Zéland na ostrově, tahají kabely za drahé peníze pod mořem z Austrálie a Ameriky. Takže očekávejte pomalý a opravdu drahý internet. Platí se zásadně za čas. Za hodinu 3-4 dolary.

Ve velkých městech je dobrou možností zajít si na kafe či čokoládu a dostat k tomu hodinu internetu zdarma. Rozšířené jsou kavárny sítě Esquire. Například v Aucklandu je najdete na každém rohu.

Tip jak ušetřit: v knihovnách bývá internet zadarmo. Je sice pomalý tak, že maximálně vyřídíte emaily, ale to je většinou to, co potřebujete. V Aucklandu najdete knihovnu na rohu Queen street a Wellesley street. V Queenstownu je bohužel i knihovna placená.

Pokud se zdržíte na jednom místě delší dobu, můžete si zaplatit týdenní tarif od Tomizonu (provozuje internet v těch kavárnách Esquire) za 30 dolarů (limit stažených dat 1,2 GB). Drahé, ale lepší než si to platit po hodinách.

Posledním tipem je hledat rovnou ubytování s WiFi zdarma. Někdy se dá taková nabídka najít. Chce to nehledat na poslední chvíli, ale udělat si přípravu doma.

Pomohl vám web? Děkujeme za podporu!