Auckland

Auckland je největší město Nového Zélandu s milionem obyvatel. Nachází se na 36 vyhaslých sopkách, z čehož vyplývá, že celé město je celé kopcovité, pořád chodíte nahoru a dolu.

Jedině v centru města naleznete výškové budovy, zbytek je tvořen rodinnými domky. Půda je levná, tak se staví do šířky.

Auckland je hlavním turistickým místem, všichni přilétají a odlétají odsud, takže se tu i pár dní zdrží. Vše důležité se nachází v centru. Je tu koncentrováno veškeré ubytování, restaurace a atrakce.

Mapa

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

Ubytování

V backpackerech seženete ubytování za 20 dolarů na noc či 120 dolarů za týden. Není problém najít i něco luxusnějšího. Podrobnější informace najdete na stránce věnující se ubytování na Novém Zélandu.

Atrakce

Sky Tower

Hlavní atrakcí je bezesporu Sky Tower. Jde o nejvyšší budovu jižní polokoule. Opravdu vyčnívá. Můžete si zaplatit prohlídku celého Aucklandu a okolí z vrcholu věže. Z vrcholu se také skáče bungee jumping.

Se Sky Tower je spojené celé Sky City obsahují všechno možné od kina, divadla po restaurace a kasino.

Muzea

National Maritine Museum se nachází hned u přístavu. Najdete v něm námořní historii Nového Zélandu. Vzhledem k tomu, že všichni se na Nový Zéland museli dostat po moři, jde o zajímavou prohlídku plnou exponátů. Doporučuji museum navštívit v 10 hodin, kdy vás v museu zadarmo provede průvodce.

Parky

Auckland je prosetý parky. Všechny jsou moc pěkně udržované a plné lidí. V slunečných dnech je zde opravdu plno, lidé zde piknikují, jen tak se flákají či si házejí ragbyovým balonem. Mezi známé parky lze zařadit Albert park a Auckland Domain park.

Ostrovy

Kolem Aucklandu se nachází několik ostrovů. Navštívit můžete:

  • Rangitoto Island
  • Motutapu Island
  • Motuihe Island
  • Waiheke Island
  • Great Barrier Island

Veřejná doprava

Městská hromadná doprava tu funguje celkem dobře, když se jí naučíte používat. Informace o ní dostanete opět v Britomartu, to je takové hlavní dopravní informační centrum. Najdete ho na Queen St. dole u moře.  Zde vám najdou i potřebná autobusová spojení. Město je tu rozděleno na několik pásem a platíte podle toho, do jakého jedete. Párkrát jsme se autobusem někam svezli, ale nepraktikovali jsme to často, protože je to neskutečně drahé a ne jen pro nás i pro Novozélanďany.

Zábava

Jak se v Aucklandu zabavit se dočtete na samostanté stránce.

Počasí

[upprev]Podívejte se i na stránky dalších měst:

[/upprev]

Pomohl vám web? Děkujeme za podporu!